platforma blogowa portalu głos szczeciński

Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze 0:2. Relacja na żywo z meczu!

Dziś jedno z najważniejszych spotkań sezonu dla pierwszoligowej Pogoni Szczecin. Portowcy podejmą Górnika Zabrze. Remis w tym meczu nie zadowoli żadnej ze ston. Obu zespołom potrzebne jest zwycięstwo. Początek naszej relacji od godz. 20. (Uwaga, strona wymaga odświeżania – F5).

93 min Ostatni rzut rożny spotkania…. Koniec meczu. Pogoń przegrała 0:2 z Górnikiem. To oznacza w praktyce koniec marzeń Pogoni o awansie.

W tym meczu już raczej nic się nie zmieni. Minuta do końca spotkania…

3 minuty doliczone do drugiej połowy.

89 min Zmiana w Górniku: Kamiński za Bonina.

86 min Rzut wolny dla Górnika z bocznej strefy boiska. Bez efektu bramkowego.

83 min Pogoń próbuje ofensywnych zrywów, ale odbija się od obrońców Górnika jak od muru.

80 min Zmiana w Pogoni. Wólkiewicz za Petasza.

79 Strzał Moskalewicza z ostrego kąta broni bramkarza Górnika.

78 min Lebedyński przeprowadził ładną akcję, dograł w pole karne, a Zawadzki głową trafił w słupek.

76 min Bardzo silny strzał Rogalskiego, ale obok słupka. Zmiana w Górniku Cebula za Świątka.

74 min 2:0 dla Górnika. Strzelcem gola Mariusz Przybylski, który wykorzystał ładną akcję Bonina i Zahorskiego. Pogoń chyba tym spotkanie żegna się z ekstraklasą.

Groźnie atakował Szczot, ale zatrzymany przez stopera Pogoni.

72 min Zmiana w Pogoni: Zawadzki za Bojarskiego.

Ciężka sytuacja Pogoni. Portowcy muszą strzelić dwie bramki, by podgonić drugie miejsce w tabeli. Nie będzie łatwo.

67 min 1:0 dla Górnika. Magiera zacentrował idealnie na głowę Świątka i ten właściwie tylko przystawił głowę do futbolówki na 11 metrze, a piłka po drodze do siatki odbiła się jeszcze od poprzeczki.

67 Super akcja Szczota. Szybki zawodnik Górnika był bliski gola. Jego strzał został sparowany nad poprzeczkę.

65 Coraz bardziej zdenerwowany trener Piotr Mandrysz. Nic dziwnego, Pogoń po tym remisie będzie coraz dalej od ekstraklasy.

62 min Rzut rożny dla gospodarzy. Wrzuca Pietruszka, głową próbował Jarun, ale za bardzo mu nie wyszło.

61 min Doskonała okazja Bojarskiego z boku pola karnego, jednak w ostatniej chwili zablokował go Strąk. Zmiana w Pogoni, za Mandrysza wchodzi Lebedyński.

55 min Kolejny spalony Bojarskiego przy wyjściu na dogodną pozycję.

52 min Piłka prawie wpadła do siatki po strzale Pietruszki, jednak tylko róg dla Pogoni.

Groźne dośrodkowanie gości, jednak minęło słupek Janukiewicza. Dużo lepsza jak na razie ta druga połowa, w porównaniu ze stanem sprzed zmiany stron.

Doskonała interwencja Hrymowicza. Stopr Pogoni zatrzymał niebezpieczny atak Górnika.

48 min Nieuznany gol dla Pogoni. Trafił do siatki Bojarski po dośrodkowaniu Petasza, jednak środkowy pomocnik portowców był na spalonym. W odpowiedzi Świątek, zbyt łatwo jak na Janukiewicza.

Początek drugiej połowy. Akcja Nowaka z boku pola karnego, ale jego podanie ląduje w rękach bramkarza. Obie drużyny rozpoczęły bez zmian w składach.

Koniec pierwszej połowy. Pogoń po dość słabej pierwszej części gry remisuje z Górnikiem 0:0.

44 min Rożny dla Pogoni, po kilku wrzutkach piłkę dostał Olo przed polem karnym, zdecydował się na strzał i kolejny korner.

43 min Strzał z rzutu wolnego Rogalskiego z około 40 metrów nie przyniósł powodzenia. Nic dziwnego, to była zbyt duża odległośc od bramki.

41 min Pierwszy rzut rożny dla Górnika. Jednak strzał zza pola karnego Bonina daleko od słupka bramki Pogoni.

Niebezpiecznie pod bramką Pogoni, Świątek uderzał głową nad poprzeczką. Tak czy tak, był na spalonym.

39 min Rzut wolny dla Pogoni. Do piłki podszedł Petasz – mocno wrzucił w pole karne, Moskalewicz oddał dobry strzał, ale Nowak sobie z nim poradził.

Mocne płaskie dośrodkowanie Petasza, Moskalewicz gonił piłkę, ale szybszy był bramkarz Górnika.

35 min strzał z daleka Petasza, rykoszet i rzut rożny dla Pogoni. Z trzeciego kornera nic nie wyszło. Za chwilę Bonin do Świątka, ale napastnik gości strzela niezbyt mocno i Janukiewicz radzi sobie z tym strzałem.

34 min Żółta kartka dla Pazdana za faul na Moskalewiczu. Rzut wolny dla Pogoni z bocznej strefy boiska. Wrzuca Pietruszka, ale dośrodkowanie było słabe.

30 min Kartka dla Jaruna za faul. Wolny dla Górnika, Szczot próbował strzału głową, ale spokojnie łapie Janukiewicz.

29 min Nieporozumienie w zespole Pogoni. Na razie portowcom gra zbyt mocno się nie układa.

26 min Przez chwilę na boisku, a nawet na połowie Pogoni, dominował Górnik, jednak bez zagrożenia bramki gospodarzy.

22 min Rzut rożny dla Pogoni. Z niego zagrożenia nie było, ale za chwilę Mysiak z półwoleja nad poprzeczką.

19 min Strzał z dystansu Rogalskiego, kilka metrów obok słupka. Mimo wszystko brawa za niezły strzał pomocnika Pogoni. W odpowiedzi Robert Szczot, ale łapię piłkę Janukiewicz.

Bojarski znalazł się w dobrej sytuacji do strzału, jednak zdecydował się na dyrybling w polu karnym i stracił piłkę.

18 okazja do kontry, ale Mandrysz posyła niecelny krzyżowy przerzut.

16 min Bez dogodnych okazji z obu stron.

15 min Pogoń próbuje zagrać pressingiem, to się udaje, bo zabrzanie nie są długo przy piłce.

13 min Mandrysz do Moskalewicza, ten starał się dośrodkować, ale obrońcy wybili na rzut rożny. Po kornerze strzelał Moskalewicz z trudnej pozycji, jednak daleko od bramki.

9 min Rzut wolny dla Pogoni, ale znowu pod bramką gości nie zrobiło się gorąco,,

Groźna strata Pogoni, napastnik Górnika nie był faulowany i Janukiewicz nie musiał interweniować.

6 min Najwięcej piłek adresowanych jest do Moskalewicza, to on ma zastawiać się i odgrywać do partnertów. Na razie słabo to wychodzi.

Na koszulkach Pogoni głównym sponsorem jest Bosman, a w Górniku Karpackie. Rozjemcą pojedynku jest Jarosław Chmiel. Na boisku okaże się, kto jest mocniejszy.

2 min Rzut wolny dla Górnika, ale bez zagrożenia dla bramki Pogoni.

W składzie Pogoni jedno zaskoczenie. Ponownie w środku pola Robert Mandrysz. Chyba powoli nie należy uznawać gry tego młodego pomocnika za niespodziankę, bowiem występuje coraz częściej i radzi sobie coraz lepiej.

Za kwadrans początek spotkania Pogoni z Górnikiem.
Składy, Pogoń: Janukiewicz – Nowak, Jarun, Hrymowicz, Mysiak – Rogalski, Mandrysz (61 Lebedyński), Pietruszka, Petasz (80 Wólkiewicz), Bojarski (72 Zawadzki) - Moskalewicz. Górnik : Nowak – Danch, Banaś, Pazdan, Magiera – Bonin (89 Kamiński), Strąk, Przybylski, Szczot – Zahorski, Świątek (77 Cebula).

Komentarze (4) do “Pogoń Szczecin – Górnik Zabrze 0:2. Relacja na żywo z meczu!”